medové detoxikační masáže

Masáže medem jsou staré a ověřené postupy  ruského lečitelství, které pomáhají při stresu, chronických nemocech, nezdravém životním stylu a proti stárnutí. Je to jedna z metod, jak se zbavit nahromaděných toxinů ve tkáních a dostat své tělo opět do formy. Masáže se provádějí na zádech, kde může med působit přes reflexní zóny na vnitřní orgány, především na játra, ledviny a plíce. Osvědčily se při potížích krevního oběhu, alergiích (pokud to není alergie na med), revmatických onemocněních svalů a kloubů, artróze, žaludečních a střevních poruchách, plísňových onemocněních, chronické rýmě, únavovém syndromu, bolestech hlavy, nervových poruchách, poruchách spánku, depresích, jaterních chorobách, slabosti ledvin, příznacích nemocí, po operacích, atd.

Masáž se provádí teplým medem, masírující jej rozetře rovnoměrně na záda (přibližně 1 velkou lžíci), a postupně „vtlačuje“ med do kůže, v medu obsažené živiny se dostávají do krve a přes kůži se zpětně uvolňují uložené odpadní látky, což se projeví šedobílou „žvýkačkovitou“ hmotou, ve kterou se med postupně během masáže mění. Postup se opakuje až 3x.

medová masáž U zdravým lidí se masáž medem provádí jednou měsíčně, u nemocných jednou týdně, u akutních případů častěji (je možno i několikrát za den). Obecně trvá masáž přibližně hodinu, první masáž a masáž u akutních nemocných bývá zpravidla kratší.

Masáže se neprovádějí při alergii na med, v oblasti otevřených ran, na vyrážkovité a ekzematické pokožce, při tumorech, krvácení v těle (žaludeční), při vysokém očním tlaku, při trombóze, při infekčních chorobách.

Doporučujeme na zimní měsíce.

 

masáž trvá 45- 60 min.